mgr Justyna Kordowiecka

"Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oprócz dyplomu psychologa posiadam również kwalifikacje pedagogiczne. Swoje doświadczenie zdobywałam w placówkach oświatowych (praca na stanowisku psychologa w przedszkolach i szkole podstawowej) oraz medycznych (praktyki w Instytucie Psychiatrii i Neurologii). Byłam również realizatorem autorskiego programu profilaktycznego „Trening umiejętności interpersonalnych", który był przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej. Posiadam odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu prowadzenie terapii EEG- Biofeedback. Stale zdobywam nowe umiejętności i poszerzam wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach, kursach i warsztat z psychologii i dziedzin pokrewnych.W wolnym czasie lubię podróżować oraz jeździć na rowerze."

PROGRAM PRACY PSYCHOLOGA:

Oddziaływanie w stosunku do dziecka:

• objęcie opieką dzieci mających trudności w zaadoptowaniu się do życia przedszkolnego (terapia z dzieckiem przejawiającym lęk separacyjny)
  • objęcie diagnozą psychologiczną i terapią dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi (zaburzenia emocjonalne, zachowania opozycyjno - buntownicze, nadpobudliwość psychoruchowa)
  • przeprowadzenie badań przesiewowych w celu oceny dojrzałości szkolnej dziecka 6 - letniego
  • terapia z dzieckiem mającym trudności w nauce czytania, pisania oraz niskim poziomem wiedzy ogólnej
  • wspieranie rozwoju dzieci z problemami emocjonalnymi
  • wspieranie rozwoju dzieci ze szczególnymi zdolnościami
  • organizacja zajęć terapeutycznych, grupowych np. w formie zajęć muzycznych, służących stymulacji rozwoju emocjonalnego, społecznego i poznawczego

Oddziaływanie w stosunku do rodzica dziecka:

• spotkania wstępne, mające na celu przedstawienie plany pracy psychologa
  • pomoc w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka i podjęciu wczesnej terapii
  • udzielanie rodzicom postdiagnostycznych informacji o dziecku, udzielanie wskazówek odnośnie dalszej pracy z dzieckiem, kierowanie do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
  • doradztwo w sprawach dojrzałości szkolnej
  • otoczenie opieką dzieci ze środowisk i rodzin niewydolnych wychowawczo oraz patologicznych, zapewniając rodzinie pomoc w zakresie wychowania i opieki
  • udzielanie pomocy rodzinom dzieci w wieku 3 - 7 lat z dysfunkcjami w rozwoju psychomotorycznym i emocjonalno - społecznym
  • udzielanie pomocy rodzicom, którzy doświadczają problemów wychowawczych z dziećmi, bądź własnych problemów emocjonalnych, rodzinnych. Rozmowy interwencyjne.

Oddziaływanie w stosunku do nauczyciela przedszkola:

• uzgadnianie z nauczycielem kierunku i zakresu zadań realizowanych w przedszkolu
  • informowanie na bieżąco o postępach dziecka w terapii oraz przekazywanie wskazań do pracy z dzieckiem podczas zajęc z całą grupą
  • na prośbę nauczyciela przekazania waznych wiadomości z zakresu wiedzy psychologicznej, niezbędnych do prawidłowej realizacji zaleceń w stosunku do dziecka.

Zgodnie z Rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

Rodzicu! Nie przysyłaj przeziębionego i chorego dziecka do przedszkola.

Rodzicu! Jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno- epidemiologiczną, zgłoś  się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Rodzicu dziecka do 8. roku życia! Jeżeli w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, należy się rodzicowi zasiłek opiekuńczy(art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U 2017, poz.1368)

"Bezpieczeństwo dzieci - 10 rad policjanta"

Dyrektor ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.
PRZEDSZKOLE NR 2
Budżet (wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):