Przedszkole » Aktualności » 2013-2014

2013-2014

Sałatka owocowa - zielone, żółte, pomarańczowe, czerwone... smakujemy owoce - 3 czerwca

sobota, 21 czerwca 2014
 "Nie lubię" zazwyczaj słyszymy, choć możliwe, że nie znają lub nie pamiętają smaku owocu. Dzięki "poważnej i dorosłej" czynności wykonania deseru dla innych i dla siebie stworzyłyśmy okazję do mimowolnego smakowania owoców.
Legionowski bieg przedszkolaków

poniedziałek, 9 czerwca 2014
Jak co roku  nasze cudowne przedszkolaki nie zawiodły i 1 czerwca reprezentowały przedszkole w biegach. Dzieci startowały w dwóch kategoriach: bieg sztafetowy 4 X 50 m oraz bieg indywidualny na 100 m. W biegu wystartowały również nauczyciele wychowania przedszkolnego.
I Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

poniedziałek, 9 czerwca 2014
W poniedziałek 9 czerwca na boisku szkolnym odbyła się I Olimpiada Sportowa Przedszkolaków zorganizowana dla najstarszych  dzieci z naszego przedszkola Perełek i Bursztynków. Wielkie emocje nie opuszczały zawodników, rodziców i organizatorów.
Prace w ogródku

poniedziałek, 9 czerwca 2014
Perełki i Bursztynki zajęły się obsadzaniem przedszkolnych  rabatek. Mamy również ogródek ziołowy założony przez Bursztynki i Panią Monikę-mamę Aleksa. więcej

W paski, ciapki i centki - z mamą Stasia robimy zwierzęta - 23 maja

piątek, 6 czerwca 2014
 Zazwyczaj wyrzucamy ją na makulaturę. A to wdzięczny i niezwykle prosty element do prac plastycznych.Rolka po papierze toaletowym i po jednorazowych ręcznikach. Dzięki pomysłowi pani Kasi, mamy Stasia, w dłoniach dzieci, przy niewielkiej pomoc, pojawiły się egzotyczne zwierzęta; zebra, żyrafa, tygrys, słoń ale też nasza polska Krasula. Każdy wybrał to, co chciał...

Zgodnie z Rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa

Rodzicu! Nie przysyłaj przeziębionego i chorego dziecka do przedszkola.

Rodzicu! Jeżeli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno- epidemiologiczną, zgłoś  się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Rodzicu dziecka do 8. roku życia! Jeżeli w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, należy się rodzicowi zasiłek opiekuńczy(art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U 2017, poz.1368)

"Bezpieczeństwo dzieci - 10 rad policjanta"

Dyrektor ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.
PRZEDSZKOLE NR 2
Budżet (wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):