Gimnazjum » Projekty edukacyjne » Klasa I a i "Wzór na rozwój" projekt

Klasa I a i "Wzór na rozwój" projekt

W październiku 2014 r. klasa Ia rozpoczęła realizacjię Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Wzór na rozwój. Nauki ścisłe odpowiadają na wyzwania współczesności."

Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Skierowany on jest do nauczycieli przedmiotów ścisłych i pokazuje jak można uczyć fizyki, chemii i biologii w sposób praktyczny, pokazując jednocześnie społeczną wagę wykorzystania wiedzy w życiu codziennym?

Jest to dla naszej szkoły zaszczyt, ponieważ nasze plany na realizację projektu zostały zaakceptowane przez koordynatora p. Zuzannę Naruszewicz i jesteśmy jedną z trzydziestu polskich szkół, na terenie których systematycznie prowadzi się edukację globalną opartą na założeniach projektu.

Pomysł na to działanie zrodził się z przekonania, że to, czego młodzież uczy się na zajęciach z przedmiotów ścisłych, ma kluczowe znaczenie dla losów świata i jego rozwoju, gdyż teoria wykładana na lekcjach fizyki, chemii i biologii może mieć praktyczne zastosowanie przy tworzeniu rozwiązań ułatwiających życie mieszkanek i mieszkańców krajów globalnego Południa.

Wszystkie działania uczniów klasy I a uwzględniają perspektywę globalną. W toku nauki biologii zmierzamy w kierunku świata bardziej sprawiedliwego, gdzie ludzie wiedzą, jak wykorzystywać wiedzę, by żyć w godnych warunkach i zapewniać sobie bezpieczeństwo żywnościowe, dostęp do energii, czystej wody w obliczu zmieniającego się klimatu.
To niezwykły projekt. Wiedza jest wielokierunkowa i nastawiona na kreatywną aktywność młodzieży.
Dzisiejszym wstępem rozpoczynamy sprawozdanie z naszych ciekawych zajęć.
Monika Banak

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018