Znajdujesz się w:
Gimnazjum » Projekty edukacyjne » Klasa I a i "Wzór na rozwój" projekt

Klasa I a i "Wzór na rozwój" projekt

W październiku 2014 r. klasa Ia rozpoczęła realizacjię Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Wzór na rozwój. Nauki ścisłe odpowiadają na wyzwania współczesności."

Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Skierowany on jest do nauczycieli przedmiotów ścisłych i pokazuje jak można uczyć fizyki, chemii i biologii w sposób praktyczny, pokazując jednocześnie społeczną wagę wykorzystania wiedzy w życiu codziennym?

Jest to dla naszej szkoły zaszczyt, ponieważ nasze plany na realizację projektu zostały zaakceptowane przez koordynatora p. Zuzannę Naruszewicz i jesteśmy jedną z trzydziestu polskich szkół, na terenie których systematycznie prowadzi się edukację globalną opartą na założeniach projektu.

Pomysł na to działanie zrodził się z przekonania, że to, czego młodzież uczy się na zajęciach z przedmiotów ścisłych, ma kluczowe znaczenie dla losów świata i jego rozwoju, gdyż teoria wykładana na lekcjach fizyki, chemii i biologii może mieć praktyczne zastosowanie przy tworzeniu rozwiązań ułatwiających życie mieszkanek i mieszkańców krajów globalnego Południa.

Wszystkie działania uczniów klasy I a uwzględniają perspektywę globalną. W toku nauki biologii zmierzamy w kierunku świata bardziej sprawiedliwego, gdzie ludzie wiedzą, jak wykorzystywać wiedzę, by żyć w godnych warunkach i zapewniać sobie bezpieczeństwo żywnościowe, dostęp do energii, czystej wody w obliczu zmieniającego się klimatu.
To niezwykły projekt. Wiedza jest wielokierunkowa i nastawiona na kreatywną aktywność młodzieży.
Dzisiejszym wstępem rozpoczynamy sprawozdanie z naszych ciekawych zajęć.
Monika Banak

 

Komunikaty

Komunikaty

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

 

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

35 1090 1841 0000 0001 4149 6249

 

Wydzielony Rachunek Dochodów (wpłaty za obiady w stołówce szkolnej):

80 1090 1841 0000 0001 4149 6312

 

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

53 1090 1841 0000 0001 4149 6313

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.
https://cdn.knightlab.com/libs/timeline3/latest/embed/index.html?source=12edyKLcgNYpCkl5ADERsISoOVuMD0PmrhHvqHYwHpCw&font=Default&lang=pl&initial_zoom=2&height=650

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018