Gimnazjum » Projekty edukacyjne » Projekt międzynarodowy „Inspirowani pamięcią”

Projekt międzynarodowy „Inspirowani pamięcią”

Od września 2015r. kilkuosobowa grupa naszej młodzieży - uczniów klas 1 gimnazjum - uczestniczy wraz z innymi uczniami z Polski, Czech i Słowacji w międzynarodowym projekcie „Inspirowani pamięcią".
Celem projektu jest pogłębianie świadomości historycznej wśród młodzieży oraz promocja nowoczesnej edukacji historycznej wykorzystującej film. Uczniowie uczą się trudnej sztuki języka filmowego, umiejętności rozmowy ze świadkami historii a także postprodukcji zdobytego materiału. Efektem końcowym projektu będzie film dokumentalny, opowiadający o losach mieszkańców Legionowa w czasie II wojny światowej. W styczniu br., dzięki uprzejmości radnego Pana Tadeusza Szulca, uczniowie nagrali już rozmowę z osobą, która przeżyła II wojnę światową i zgodziła się na współpracę z nami. Teraz uczniowie, przy pomocy opiekuna i koordynatora projektu, opracowują scenariusz, aby wszystkie założenia projektu móc zrealizować.
W ramach projektu gimnazjaliści biorą udział w spotkaniach on-line z historykami i filmowcami, uczestniczyli już w warsztatach w Warszawie. Przed nimi jeszcze troszkę pracy, której zwieńczeniem będzie prezentacja filmów na warsztatach w Pradze.

Serdecznie dziękujemy panu Tadeuszowi Szulcowi za okazaną chęć pomocy.

Marcin Kołodziński - koordynator
Monika Goszczyńska-Bartkowska-opiekun projektu

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018

piątek, 15 stycznia 2016
Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Centrum Rozwoju Lokalnego kontynuując swoją misję edukacyjną w tak ważnym obszarze jak bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało materiał filmowy zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z poniższym materiałem filmowym przed nadchodzącymi feriami zimowymi.