Gimnazjum » Projekty edukacyjne » Nauka skarb drogi, czyli gimnazjalista w laboratorium » Nauka przez doświadczenie- czyli jak klasy 1 zaczynają swoją przygodę z biologią.

Minęły dwa tygodnie nauki. Praca wre. Już na pierwszych lekcjach biologii zostaliśmy poproszeni o wykonanie doświadczenia pt. "Wiązki przewodzące w roślinie''. Każdy z nas miał za zadanie zostawić białego kwiatka na 24h w atramencie. Następnie musieliśmy uzupełnić kartę, na której wypisywaliśmy obserwacje, problem badawczy, hipotezę, pomoce dydaktyczne, przebieg, wynik i wniosek naszych doświadczeń. Wykonując to nauczyliśmy się, że atrament jest bardzo dobrym barwnikiem. Roślina zazwyczaj pije wodę, ale w tym przypadku był to atrament, który zafarbował kwiatka na kolor niebieski. Pani powiedziała nam, że rośliny zawierają wiązki przewodzące czyli wąskie szczeliny przebiegające od korzeni do łodygi i liści, właśnie dlatego kwiatek wypił atrament i pięknie zafarbował.

Każdemu doświadczenie wyszło inaczej, ale efekty w niektórych przypadkach były naprawdę niesamowite. Cieszymy się, że właśnie w taki sposób możemy uczyć się biologii. Mamy nadzieję, że każde doświadczenie będzie równie ciekawe, ponieważ dzięki nim biologia staje się dla nas zagadką, którą rozwiązujemy poprzez naukę. Dziękujemy pani Monice Banak, która przygotowuje dla nas te niesamowite doświadczenia.

Klaudia Góralczyk kl.1c

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018