Dlaczego należy grabić liście?

W poniedziałek 30 listopada uczniowie z koła naukowego "Nauka skarb drogi" pojechali linią 723 do Jabłonny.

Nasza współpraca z PAN trwa od wielu lat i polega na pomocy w porządkowaniu zabytkowego parku. Grabiliśmy liście po to, aby trawa była zadbana. Liście ograniczają dostęp światła, następnie rozkładając się mogą powodować gnicie trawnika oraz powstawanie na nim łysych plam.

Dzięki naszej pracy usuwamy też liście chore, porażone przez szkodniki. W naszym zabytkowym parku jest wiele kasztanowca białego. Liście tego gatunku grabimy szczególnie dokładnie ze względu na rozprzestrzeniającą się w całej Europie chorobę kasztanowców, dziesiątkującą te piękne drzewa, a powodowaną przez niepozornego motylka szrotówka kasztanowcowiaczka, których poczwarki zimują właśnie w opadłych liściach. Liście z objawami chorobowymi należy bezwzględnie usuwać z parku, ponieważ nie nadają się na kompost.

Pracowaliśmy solidnie przez kilkadziesiąt minut, a po pracy odpoczęliśmy przy ognisku.

Park jest chlubą naszej małej Ojczyzny i lubimy o niego dbać.

Monika Banak

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018