Gimnazjum » Projekty edukacyjne » "Szlifowanie diamentów"- 2013/2014 » Koło naukowe w Muzeum geologicznym

Koło naukowe w Muzeum geologicznym

Uczniowie z koła naukowego ,, Szlifowanie diamentów czyli praca z uczniem zdolnym” , realizowanego pod Patronatem Prezydenta Miasta Legionowa, w poniedziałek 09.06.2014r. udali się do Muzeum Geologicznego. Celem były warsztaty ,, Rozpoznawanie skał” , które prowadziła pani Krystyna Wołkowicz. Zajęcia rozpoczęły się od wyjaśnienia pojęć minerał i skała.

Następnie miało miejsce krótkie przedstawienie i omówienie najważniejszych minerałów skałotwórczych, jako składowych elementów skał . Uczniowie przy pomocy prostych „narzędzi” i na podstawie obserwacji makroskopowych określali cechy fizyczne wybranych minerałów oraz oglądali skały pod mikroskopem.

Wszystkich interesowały informacje dotyczące podziału genetycznego skał magmowych oraz omówienie warunków w jakich zastyga stop krzemianowy . Młodzież porównywała dolomity, piaskowce i porfiry. Na zakończenie zaprezentowano kilka rodzajów skał wapiennych i sposób ich odróżniania od innych skał przy pomocy kwasu solnego - uczniowie przy pomocy prowadzącego zajęcia odnajdywali w swoich zbiorach wybrane rodzaje skał wapiennych.

Zajęcia były bardzo interesujące. Uczniowie słuchali z uwagą i zadawali wiele ciekawych pytań.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą postawę i chęć zdobywania wiedzy.

Monika Banak

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018