Dendrologia i jej cele

W środę 6 listopada 2013 roku uczniowie z gimnazjum, udali się na wycieczkę do Kompleksu Pałacowo - Parkowego Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie. Wyjazd odbył się pod opieką pani Moniki Banak, w ramach koła naukowego „Szlifowanie diamentów, czyli praca z uczniem zdolnym". Uczniowie wzięli udział w zajęciach, których tematyką była dendrologia i jej cele, a poprowadził je pan Huberta Macioch, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Jabłonnej. Podczas tych zajęć pan Macioch przybliżył uczniom dziedzinę dendrologii i powiedział na czym ona polega i jakie są jej kierunki rozwoju. Oprowadzając grupę po parku opowiadał, czym zawodowo, zajmuje się na co dzień. Szczególnie interesowaliśmy się częścią pracy naczelnika, dotyczącą walki ze szkodnikiem polskich kasztanowców - szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Wysłuchaliśmy z ciekawością o lepach i pułapkach feromonowych do walki z tym owadem. Podczas wędrówki ścieżką edukacyjną, rozpoznawaliśmy gatunki drzew, omawialiśmy mijane pomniki przyrody, identyfikowaliśmy nowotwory drzew. Atrakcją był profesjonalny sprzęt, jakimi posługują się dendrolodzy. Wytłumaczono nam ich działanie, po czym każdy z grupy mógł osobiście zmierzyć laserowo odległość drzew, ich wysokość i obwód. Uczniowie z wielką chęcią i entuzjazmem brali udział w tych zajęciach. Zdobyliśmy wiele nowych wiadomości, które z pewnością wykorzystamy na biologii. Jesteśmy wdzięczni panu Maciochowi, że mimo nadmiaru obowiązków, poświęcił nam tak dużo czasu. Dziękujemy.
Tekst: Natalia Kudlak z IIIa
Monika Banak

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018