Gimnazjum » O szkole » Historia Gimnazjum nr 5 » Pierwszy bal gimnazjalny 2013/2014

Pierwszy bal gimnazjalny 2013/2014

Sobota 14 czerwca 2014 r. to ważna data dla naszego gimnazjum. Wtedy bowiem odbył się po raz pierwszy, w historii naszej szkoły, Bal gimnazjalisty.
Przygotowania trwały od kilku tygodni. Rodzice z zaangażowaniem dbali o wikt, młodzież pod kierunkiem p. Barbary Sztylko ćwiczyła poloneza i szukała kreacji.
Kiedy nadeszła godzina 17.00 przed pięknie ustrojoną salą gimnastyczną, ustawiły się galowo ubrane młode damy i przystojni dżentelmeni.
Pani Dyrektor Dorota Kuchta wygłosiła hasło ,, Poloneza czas zacząć" i piękna uroczystość rozpoczęła się. Młodzież zatańczyła perfekcyjnie. Oryginalne figury były często oklaskiwane. Przybyły na uroczystość Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, podziwiał tancerzy i humorystycznie poprosił o powtórkę.
Pani Dorota Szybicka, reprezentująca Radę Rodziców, ze wzruszeniem podziękowała za piękne doznania estetyczne.
Uczniowie bawili się do godziny 21.30.
Bardzo dziękujemy z wspaniale przygotowany bal. Jesteśmy pod dużym wrażeniem.
Młodzież wyglądała bardzo elegancko, pięknie bawiła się, kulturalnie zachowywała przy stole.
Słowem - gala na wysokim poziomie.
Jesteśmy wdzięczne Rodzicom z klasowych Rad Rodziców za skrupulatną dbałość o bezpieczeństwo podczas balu i oddanie swojego czasu dla ustrojenia sali, przed balem min. wniesienie stolików, prasowanie obrusów, ustawianie krzeseł.
Proszę Państwa, to wszystko było widać, każdy ruch Waszą ręką.
Jesteście wspaniałymi Rodzicami, pełnymi oddania i poświęcenia .
Bardzo dziękujemy
Monika Banak wychowawca III a
Barbara Sztylko Wychowawca III b

Nowe numery rachunków bankowych ZSP2 od stycznia 2019 roku

wtorek, 11 czerwca 2019

Główny księgowy ZSP2 w Legionowie informuje, iż od stycznia 2019 roku zmianie ulegają rachunki bankowe ZSP2.

Budżet (wpłaty za duplikaty legitymacji, duplikaty świadectw, wpłaty za przedszkole - zarówno pobyt jak i żywienie; wpłaty za przygotowanie posiłków w stołówce szkolnej-nauczyciele):

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (spłaty pożyczek z ZFŚS):

Główny księgowy

Monika Pietrak

DYSLEKSCJA

sobota, 16 marca 2019
Ogarnij Inżynierię

czwartek, 8 listopada 2018
We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Szkolnym koordynatorem  projektu została Pani Dominika Miaz.
 W ramach tego projektu w tegorocznych czwartych  klasach na lekcjach matematyki, plastyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł “Tajemnice zielonych dachów”.

Sprwadź jakość powietrza

czwartek, 8 marca 2018