Gimnazjum » Aktualności » 2012/2013 » Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 14 marca 2013r w Zespole Szkół nr 3 w Legionowie odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom".

Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści z klasy 1A, Dawid Odachowski i Kamil Otowski.

Po trudnych i wyczerpujących zmaganiach, obejmujących odpowiedzi na pytania (testowe i ustne) z zakresu m.in. przepisów, sprzętu gaśniczego i zabezpieczeń przeciwpożarowych Kamil Otowski zajął zaszczytne III miejsce.

Kamilowi i Dawidowi dziękujemy za wysiłek i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Ewa Kamińska

Pożegnanie

czwartek, 11 grudnia 2014
Pożegnanie
Zapewniamy opiekę

środa, 10 grudnia 2014
"Poznajemy postać Oskara Kolberga"

piątek, 14 listopada 2014
Międzyszkolny Konkurs Szkół Podstawowych

pt. „Poznajemy postać Oskara Kolberga (1814-1890)" pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo dla uczniów klas IV-VI
Termin:
11 lutego 2015 roku (środa) o godzinie 10:00;
Etap szkolny: 10 grudnia 2014 roku (środa) w bibliotece szkolnej
Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do biblioteki (do 19 listopada 2014r. )
Materiały konkursowe obejmują:

-podstawowe informacje na temat biografii i działalności etnograficznej O. Kolberga;
-słownik pojęć takich jak: folklor, etnografia, etnograf;
-informacje na temat kultury ludowej XIX - wiecznej wsi, to jest wybranego słownictwa, zagadek, przysłów, wróżb, przesądów, zwyczajów, wierzeń i baśni („O kogucie", „Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle", „Bogata lipa", „O sierotce, która stała się panią", „O pysznej i ukaranej księżniczce", „O chłopu w niebie", „O śmierci", „Pożytek soli" - bajki opublikowane są na stronie internetowej bajka.pl)

Wszystkie materiały konkursowe wraz z przykładami ćwiczeń dostępne są na blogu edukacyjnym organizatora konkursu o adresie:

Druk zwalniania uczniów z zajęć lekcyjnych

poniedziałek, 1 grudnia 2014
do pobrania plik.doc   plik.pdf
Wzór na rozwój - projekt edukacyjny

niedziela, 30 listopada 2014
WF z Klasą

wtorek, 18 listopada 2014
Szkoła z Klasą 2.0

poniedziałek, 17 listopada 2014

Piąta edycja programu Szkoła z Klasą 2.0 (2014/15) prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.

GiODO

czwartek, 13 listopada 2014

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła już po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane-Twoja sprawa" organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Celem Programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.