Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2015/2016 » Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień, w którym na całym świecie obchodzi się urodziny Pluszowego Misia!

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Nasza szkoła od kilku lat aktywnie włącza się w obchody tego dnia. Przygotowujemy inscenizacje, konkursy, prezentacje multimedialne, zabawy.

W bieżącym roku 25 listopada gościliśmy uczestników IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: „Mój przyjaciel – pluszowy miś” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo wraz  z opiekunami i rodzicami, ponieważ bardzo ważnym punktem programu imprezy było wręczenie nagród i wyróżnień . Konkurs został przygotowany przez naszą szkołę, a adresowany był do uczniów klas 0-3 legionowskich szkół  i grup „0” w przedszkolach . Z prac, które napłynęły na konkurs, przygotowano wystawę, która zamieniła Czytelnię Multimedialną w magiczną krainę - Misiolandię. Wszystkie prace były urocze, wiele zachwycało techniką wykonania i włożoną pracą.

Przyznano 16 nagród w 4 kategoriach;  przewidziano również nagrody dla kilkunastu dzieci, których prace wyróżniono. Nagrody  ufundował Prezydent Miasta Legionowo.

W części artystycznej uroczystości zaproszeni goście obejrzeli: inscenizację: „Bal w pokoju lal” w wykonaniu klasy 2a i 2b pod kierunkiem pań: Anny Janik i Kamili Dzierżanowskiej oraz prezentację multimedialną „Miś wczoraj i dziś” przygotowaną przez panie Urszulę Jankowską i Dominikę Miaz. Do zobaczenia za rok na 214 urodzinach pluszowego misia!