Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2015/2016 » Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie  na  czytelnika  to  oficjalne  przyjęcie  najmłodszych  uczniów  do  grona  czytelników  biblioteki  szkolnej. Organizowane  co  roku  weszło  na  stałe  do  kalendarza  szkolnych  wydarzeń.  Odbywa  się  zawsze  po  pierwszym  półroczu. Tegoroczna impreza  odbyła  się  26 i 27  lutego 2016  roku  w  czytelni multimedialnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IIIB Gimnazjum nr 5, uczestniczących w zajęciach koła teatralnego pod kierunkiem pani Hanny Kuźbik.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali karty czytelnika.

Pierwszoklasiści  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolna to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.