Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2014/2015 » Spotkanie z Tadeuszem Szulcem

Spotkanie z Tadeuszem Szulcem

W dniu 15.09.2014r. na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej

w Legionowie klasy 1A i 2B gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu autorskim z autorem książki „Legionowo Przystanek dawniej i dziś” panem Tadeuszem Szulcem

Tadeusz  Szulc jest znanym w naszym mieście działaczem społecznym i sportowym, Radnym w Radzie Miasta Legionowo, jest również absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2. Kilka lat temu napisał książkę „80 lat Legionovii. 1930-2010”. Z Klubem Sportowym Legionovia związany był od 1958 roku; najpierw jako piłkarz, potem jako działacz sportowy.

Przez kilka lat zbierał materiały do kolejnej książki, która ocaliłaby od zapomnienia historię dzielnicy Legionowo Przystanek, której jest mieszkańcem od urodzenia. Na spotkaniu z młodzieżą opowiadał o ciekawych wydarzeniach i problemach, które towarzyszyły powstaniu książki, zwracał uwagę, jak ważne są rozmowy z ludźmi , którzy tworzą historię danego miejsca, a którzy tak szybko odchodzą.