Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2014/2015 » Spotkanie z Panem Arturem Barcisiem

Spotkanie z Panem Arturem Barcisiem

1 grudnia uczniowie klas 1d (innowacja „Teatralno - poetycka” ) i 1c (innowacja „Artystyczno- dziennikarska”)SP oraz 2B (innowacja „Teatralno – kulturowa”) G5 w ramach realizowanych programów innowacji spotkali się Arturem Barcisiem znanym aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym oraz reżyserem, który wyjątkowo przyjął ich zaproszenie. Artur Barciś to także współautor zbioru opowiadań terapeutycznych dla dzieci „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać” oraz „Rozmów bez retuszu”.

Spotkanie rozpoczęło się niespodzianką dla gościa – Pani Dominika Miaz przygotowała prezentację multimedialną, będącą przeglądem   ról teatralnych i filmowych , w które wcielił się aktor od roku 1988 do 2014r. Wywołało to uśmiech na twarzy gościa, który przyznał, że niektóre z tych ról uleciały z jego pamięci.

Równie miłym elementem spotkania była krótka scenka teatralna w wykonaniu uczniów kl. Id i ich wychowawczyni p. Anny Kacy nawiązująca do postaci Pankracego i jego pana – programu dla dzieci emitowanego w TV   w latach 1978 – 1990.

Nie tylko my przygotowaliśmy niespodzianki dla gościa – Artur Barciś dał się poznać uczniom jako pisarz. Napisał bowiem bajką pt. Rubinek” , którą z aktorską swadą odczytał uczniom.

Kolejnym punktem spotkania  była rozmowa na temat pracy aktora. Uczniowie klasy 1c oraz 2B  zadawali  pytania, na które wyczerpująco odpowiadał.

Na zakończenie Artur Barciś zaprosił nas do  zabawy słowno – muzycznej, która jest niezbędnym elementem pracy aktora podczas ćwiczeń poprawnej dykcji. Było to nielada wyzwanie, ale udało nam się.

Jak to przystałna spotkanie ze sławnym człowiekiem nie zabrakło również autografów.

Panu Arturowi Barcisiowi serdecznie dziękujemy za spotkanie i cenne rady dla przyszłych aktorów oraz za znalezienie wolnej chwili dla nas w tak napiętym grafiku zajęć.

Zapraszamy do naszej galerii!!!