Znajdujesz się w:
Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2013/2014 » Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

  

 

 

 

Dorocznym zwyczajem 25 listopada biblioteka szkolna rozpoczęła kilkudniowe obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Czytelnię Multimedialną zmieniono w magiczną krainę „Misiolandię” za sprawą przepięknych prac plastycznych, które wpłynęły na II Międzyszkolny i Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny: „Mój przyjaciel-pluszowy miś” pod patronatem Prezydenta miasta Legionowo. 

W tej scenerii zaproszeni goście z Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych, Przedszkola Miejskiego nr 2 i klasy 0-3 Szkoły Podstawowej nr 2 oglądali prezentację multimedialną

o misiach pluszowych i drapieżnych niedźwiedziach oraz niezwykle atrakcyjną i barwną inscenizację ….. w wykonaniu klasy 1 a pod kierunkiem wychowawczyni pani Alicji Sitkowskiej -Wardy.

Obchody tego miłego każdemu sercu Święta zakończy 29 listopada pokaz spektaklu Teatru im. H.CH. Andersena w Lublinie: „Tymoteusz wśród ptaków” transmitowanego w Internecie w ramach projektu: Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Sztuka jest pierwszą z części serialu teatralnego o przygodach Misia Tymoteusza Rymcimci i jego Taty. Historia niesfornego misia jest zawsze aktualna i bardzo czytelna dla młodych jak też dorosłych widzów.