Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2013/2014 » Spotkanie autorskie z pisarką Ewą Nowak

Spotkanie autorskie z pisarką Ewą Nowak

W dniu 19.12.2013r.na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie klasy 5b i 5c uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Ewą Nowak.

Ewa Nowak jest polską autorką felietonów do czasopism, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości.

Pisarka dość nietypowo poprowadziła spotkanie z naszymi uczniami. Nie czytała fragmentów swoich książek, ale opowiadała o sobie, o powodach, dla których zaczęła pisać, o procesie twórczym powstawania powieści. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zadawały pytania i dyskutowały na różne tematy. Na zakończenie tradycyjnie można było kupić książkę pisarki i otrzymać autograf. Już tego samego dnia w bibliotece szkolnej wypożyczono wszystkie powieści Ewy Nowak.