Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2013/2014 » Poczytaj mi przyjacielu

Poczytaj mi przyjacielu

W bieżącym roku szkolnym już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego opracowanego przez Centrum Edukacji: „Poczytaj mi, przyjacielu”.
Grupka chętnych uczniów starszych klas SP2 i gimnazjalistów pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Urszuli Jankowskiej odwiedza młodszych kolegów z przedszkola i szkoły podstawowej i czyta im przygotowane wcześniej baśnie i opowiadania. Po lekturze razem się bawią, rysują, rozwiązują krzyżówki.
Starsi uczniowie cenią sobie to, że mogą się sprawdzić w roli przewodników najmłodszych po świecie literatury. Maluchy bardzo lubią te spotkania i entuzjastycznie witają kolegów. Wierzymy, że nasza praca przyczyni się do wychowania pokolenia ludzi kochających czytanie!