Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2013/2014 » Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

15.01.2014 r. kolejny rocznik uczniów klas pierwszych został przyjęty w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki w słowach obietnicy wyrecytowały: „Obiecujemy dziś w bibliotece gościć często. I pamiętać: biblioteka jest najmilszym w szkole miejscem!” Następnie zostały pasowane na czytelników. Otrzymały również karty biblioteczne i zostały szczegółowo zapoznane z zasadami wypożyczania i regulaminem biblioteki.

Część artystyczną przygotowali uczniowie   kl.1B gimnazjum -  uczestnicy Koła teatralnego „Melpomena”. Pod kierunkiem  Pani Hanny Kuźbik  wystawili inscenizację pt.: „W krainie fantazji”. Pierwszakom przedstawienie bardzo się podobało. Na zakończenie uroczystości dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki.

Mamy nadzieję, że biblioteka będzie dla młodych czytelników rzeczywiście najmilszym w szkole miejscem!

Urszula Jankowska i Dominika Miaz