Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2013/2014 » Obchody Roku Juliana Tuwima w bibliotece

Obchody Roku Juliana Tuwima w bibliotece

6 stycznia 2013 r. rozpoczął się oficjalnie Rok Juliana Tuwima. Tego dnia, ale sto lat temu, w „Kurierze Warszawskim” ukazał się debiutancki wiersz poety „Prośba”. 27 grudnia 2013 r. minie 60. rocznica śmierci poety. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku Juliana Tuwima  dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

Biblioteka rozpoczęła obchody rocznicowe  w maju 2013 r. konkursem plastycznym dla klas 0-3 pt. „Cudowna i zabawna kraina Juliana Tuwima”.

Obecnie uczniowie klas 0-4 oraz Przedszkolaki z PM nr2 uczestniczą w zajęciach odbywających się  w Czytelni Multimedialnej, podczas których poznają życie i twórczość Juliana Tuwima, oglądając prezentację multimedialną o poecie oraz wystawę: „Julian Tuwim – czarodziej słów” .Dzieci słuchają również wierszy poety w mistrzowskim wykonaniu polskich aktorów. Podsumowaniem zajęć jest rozwiązywanie zagadek literackich, rebusów, krzyżówek i wykonywanie prac plastycznych.

Czekamy na kolejnych gości.