Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2013/2014 » Dzień Postaci z Bajki

Dzień Postaci z Bajki

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.

…krasnoludki i nie tylko.

Czarownica, wilk, król, królowa, lis, Jaś i Małgosia

oraz inni nasi fikcyjni przyjaciele.

Tak, tak wszyscy oni istnieją w naszej wyobraźni i nie tylko.

A ich prawdziwym domem jest bajka,

baśń, legenda i inne utwory literatury pięknej.

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni oraz pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Każde pokolenie ma swojego Żwirka z Muchomorkiem, Maję, Smerfy czy Shreka z rodziną. Ale to od nas, dorosłych zależy z jakiego zasobu wzorców będą czerpać nasze dzieci.

4 listopada  2013r.

biblioteka szkolna rozpoczęła obchody

„Dnia  Postaci z Bajek”

Dla dzieci przygotowano zagadki literackie w postaci prezentacji multimedialnej oraz gry i zabawy związane ze światem ulubionych bajek. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek czytanych przez  aktorów, a po  wysłuchaniu  odgadywały ich tytuły.  Na podstawie rekwizytów rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Identyfikując się z bohaterami,  dzieci uczestniczyły w ich przygodach, smutkach i radościach.  Dzieci chętnie uczestniczyły zabawach:

„Jak Kopciuszek” – rozdzielanie grochu i fasoli.

„Jak Bob Budowniczy” – budowanie wieży z drewnianych klocków.

„Skoki mamy kangurzycy z maleństwem” – skoki do mety z maskotką w kieszeni fartucha.

Jako pierwsze odwiedziły nas dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 – BURSZTYNKI. To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe.

NA KOLEJNYCH GOŚCI Z KLAS 0-I SP I PM2 CZEKAJĄ RÓWNIE CIEKAWE ZAJĘCIA.