Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2012-2013 » Turniej czytelniczy klas 4

Turniej czytelniczy klas 4

„Czytać każdy może"

26.03.2013 r. w Czytelni Multimedialnej odbyła się pierwsza edycja turnieju czytelniczego dla klas 4 pt. „Czytać każdy może" przygotowanego przez nauczycieli bibliotekarzy i nauczyciela j. polskiego panią Dominikę Pietraszewską. Celem konkursu, jest zainteresowanie czwartoklasistów literaturą spoza obowiązkowego kanonu lektur. Będzie się odbywał cyklicznie, co 2 miesiące.
W obecnej edycji obowiązywała znajomość trzech książek: „Krakowska przygoda Matyldy Niespodziewanej i Honoriusza Podwawelskiego" Beaty Kołodziej; „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" Pawła Beręsewicza oraz „Gdzie jesteś, tatusiu?" Anny Onichimowskiej. Trzyosobowe drużyny z klas: 4a, 4c i 4d odpowiadały na wylosowane pytania, odgadywały fragmenty książek oraz rozpoznawały rekwizyty kojarzące się z poszczególnymi książkami. Dzielnie im sekundowała klasa 4d, która została zaproszona na konkurs.

Zwyciężyła klasa 4a, drugie miejsce zajęła klasa 4c i trzecie - klasa 4d. Klasy otrzymały dyplomy, a uczestnicy nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę szkolną.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w drugiej edycji turnieju, która odbędzie się 14.05.2013 r.! (Wykaz książek znajduje się w bibliotece).

Urszula Jankowska