Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2012-2013 » Światowy Dzień Pluszowego Misia

26.11.2012 r.

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Choć trudno
w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje niekwestionowanym królem zabawek, bo czy ktoś wyobraża sobie dzieciństwo bez misia?!
A wszystko zaczęło się podobno w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Jeden z jego kompanów postrzelił małego niedźwiadka, ale Roosvelt kazał uwolnić zwierzątko. Jego "akt łaski" stał się inspiracją dla Clifforda Berrymana, który uwiecznił to na rysunku. Rysunek znalazł się z kolei w gazecie The Washington Post i natchnął Morrisa Mitchoma do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy.
Święto Pluszowego Misia jest bardzo młode - pierwszy raz obchodzone było
w 2002 roku. Nasza szkoła od kilku lat aktywnie włącza się w obchody tego dnia. Przygotowujemy inscenizacje, konkursy, prezentacje multimedialne, zabawy
i zapraszamy na nie młodsze klasy (0-3) oraz zaprzyjaźnione przedszkola.
W bieżącym roku 26 listopada gościliśmy uczestników Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: „Mój przyjaciel – pluszowy miś” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo z większości szkół i przedszkoli wraz
z opiekunami i rodzicami, ponieważ bardzo ważnym punktem programu imprezy było wręczenie nagród i wyróżnień . Konkurs został przygotowany przez naszą szkołę, a adresowany był do uczniów klas 0-3 legionowskich szkół
i grup „0” w przedszkolach . Z prac, które napłynęły na konkurs, przygotowano wystawę, która zamieniła Czytelnię Multimedialną w magiczną krainę - Misiolandię. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Wszystkie prace były wyjątkowe; niektóre wręcz oszałamiały technikami wykonania
i wkładem pracy. Ostatecznie przyznano 14 nagród i 11 wyróżnień, a dla pozostałych uczestników przygotowano drobne upominki. Atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundował Prezydent Miasta Legionowo.
W dalszej części programu uroczystości zaproszeni goście obejrzeli inscenizację: „Budzenie misia”, prezentację multimedialną „Miś wczoraj i dziś”,
wysłuchali fragmentu książki „Dobre maniery Kubusia Puchatka, a także rozwiązywali quizy i zagadki. Na zakończenie nie zabrakło oczywiście słodkiego „co nieco”.
Święto Pluszowego Misia trwa w naszej szkole cały tydzień. Oczekujemy jeszcze na odwiedziny grup przedszkolnych z PM nr 2 i nr 9, a także klas 0-1 naszej szkoły. Zabawa trwa!

Zapraszamy na filmik POBIERZ