Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2012-2013 » Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Jest to znakomita okazja do promocji czytelnictwa wśród dzieci oraz podkreślenia znaczenia wspólnego czytania.
W ostatnich dniach biblioteka szkolna zapraszała uczniów klas 0-1 oraz Przedszkolaków z Przedszkola nr 2 na czarodziejskie chwile z książką spędzone
w czytelni multimedialnej - specjalnie na tę okazję zamienioną w salę balową. Klasa 1b realizująca innowacyjny program: „Poczytam Ci mamo” przyniosła nawet rekwizyty z ulubionych bajek. Podczas spotkań uczennice z bibliotecznego koła czytelniczego w bajkowych przebraniach czytały wybrane baśnie, a następnie proponowały dzieciom różnorodne gry i zabawy literackie. Były zagadki, wyliczanki, rekwizyty, konkursy i nagrody. Nie zabrakło również słodkiego „ co nieco” z czarodziejskiego kuferka piratów.

Było pysznie i pouczająco!