Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2011-2012 » Spotkanie z dyrektorem Muzeum Miasta Legionowo Jackiem Szczepańskim

Spotkanie z dyrektorem Muzeum Miasta Legionowo Jackiem Szczepańskim

22.02.2012 r. klasa 6c uczestniczyła w spotkaniu z dyrektorem Muzeum Miasta Legionowo Jackiem Szczepańskim. Spotkanie miało miejsce w SP nr 3, a poświęcone było Alinie i Czesławowi Centkiewiczom. W programie znalazły się:
- występ artystyczny w wykonaniu gimnazjalistów: scenka z książki „Anaruk chłopiec z Grenlandii”
- odczytanie fragmentu książki „Odarpi syn Egigwy” w wykonaniu zaproszonego gościa
- gawędę Pana Jacka Szczepańskiego na temat pobytu i pracy Aliny i Czesława Centkiewiczów w Legionowie oraz ich twórczości
- obejrzenie wystawy pamiątek i dorobku twórczego pisarzy podróżników( ze zbiorów Muzeum Historycznego) oraz prac plastycznych uczniów SP nr 3.
- obejrzenie autentycznego filmu z podróży norweskim statkiem, na którym Czesław Centkiewicz płynął w jednej ze swych licznych podróży na biegun.
Spotkanie to bardzo wzbogaciło naszą wiedzę o pisarzach.