Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2011-2012 » Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

Dnia 28.09.2011r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna- filia dziecięca w Legionowie zaprosiła uczniów naszej szkoły na spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim – laureatem nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. W spotkaniu z pisarzem uczestniczyła klasa IIId pod opieką wychowawczyni p. Beaty Bandurskiej i nauczyciela bibliotekarza p. Urszuli Jankowskiej. Dzieci zostały starannie przygotowane do tego spotkania. Na lekcji w bibliotece szkolnej poznały życiorys pisarza, wysłuchały fragmentów jego książek, a także wypożyczyły jego książki do domu.
Spotkanie z pisarzem było bardzo miłym i owocnym wydarzeniem dla dzieci. Pan Trojanowski ma niezwykłą łatwość nawiązywania kontaktu ze swymi czytelnikami. Opowiadał bardzo interesujące historie z życia zwierząt (szczególnie kotów, które kocha i które mu towarzyszą na co dzień), pięknie czytał zabawne fragmenty swych książek i chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Po spotkaniu dzieci miały możliwość uzyskania autografu pisarza.