Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2011-2012 » Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

08.02.2012 r. kolejny rocznik uczniów klas pierwszych został przyjęty w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszaki recytowały słowa obietnicy: „My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy….”, a następnie zostały pasowane na czytelników. Otrzymały również karty biblioteczne i zostały szczegółowo zapoznane z zasadami wypożyczania i regulaminem biblioteki.
Część artystyczną przygotowały uczennice klasy VI c pod kierunkiem wychowawczyni Pani Moniki Majdanik. Wystawili inscenizację pt.: „Sięgnij po książkę”. Na zakończenie uroczystości dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki starannie dla nich przygotowane
Wszyscy znaleźli dla siebie interesującą książkę, a biblioteka zyskała ponad 100 nowych czytelników!!! Oby udało się rozkochać ich w książkach!

Czego życzą Dzieciom, Rodzicom i sobie gospodarze imprezy

Urszula Jankowska i Marzena Kosiorek