Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2010-2011 » Światowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2010 r.przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji Klasa 3a integracyjna oraz biblioteka szkolna przygotowały imprezę dla przedszkolaków i uczniów klas 0-II. W czytelni rozgościły się misie, tworząc krainę zwaną „Misiolandią", a zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę książek, których bohaterami są misie. Misie do przytulania, misie występujące w dobranockach i niedźwiadki żyjące w prawdziwym świecie były tematem prezentacji multimedialnej, którą przygotowała Pani Urszula Jankowska.
Uczniowie klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyń Pani Anny Janik i Pani Ewy Krawieckiej przygotowali wesołą inscenizację bogatą w piosenki, wiersze i zagadki dla widzów. O podkład muzyczny zadbała Pani Barbara Bojar.
Pierwszymi gośćmi imprezy były maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Legionowie, którzy otrzymali pamiątkowe misie wykonane przez uczniów klasy 3a.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na „słodkie co nieco".
W najbliższym czasie oczekujemy następnych gości: z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz dzieci z Zespołu Szkół Powiatowych.
W tym roku pluszowe misie świętują 108 urodziny. Życzymy im więc 200 lat i więcej!