Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2010-2011 » "Poczytaj mi przyjacielu"

"Poczytaj mi przyjacielu"

„Lubisz czytać książki? Ciągle wracasz do bajek z dzieciństwa? Chcesz fajnie spędzić czas, zdobyć nowe doświadczenia robiąc coś dla innych? Przyłącz się do uczniów z ponad 150 szkół, którzy czytają książki małym dzieciom w ramach programu Poczytaj mi, przyjacielu!"

Poszukując nowych sposobów inspirowania uczniów do czytelnictwa , biblioteka szkolna odpowiedziała na w/w zaproszenie Centrum Edukacji Obywatelskiej i włączyła się w realizację projektu: „Poczytaj mi, przyjacielu", który ma za zadanie motywować uczniów do czytania, ale również wspierać ich rozwój, uczyć twórczej, aktywnej postawy wobec otoczenia.
Już drugi rok grupka chętnych uczniów z klas 6 dwa razy w tygodniu odwiedza klasy 0-3, oferując młodszym kolegom krótkie spotkania z książkami.
Starsi uczniowie cenią sobie to, że mogą się sprawdzić w roli przewodników najmłodszych po świecie bajek. Okazało się, że potrafią całkiem dobrze nawiązać kontakt z dziećmi. Bo wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, rozwiązują krzyżówki.
Maluchy bardzo lubią te spotkania i entuzjastycznie witają kolegów.