Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2010-2011 » Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

W dniu 02.02.2011 r. kolejny rocznik uczniów klas pierwszych został przyjęty w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Przejęte maluchy recytowały słowa obietnicy: „Każdy pierwszak obiecuje po książki sięgać z radością, bo czytanie daje wiedzę i jest wielką przyjemnością...", a następnie zostały pasowane na czytelnika. Otrzymały również karty biblioteczne i zostały szczegółowo zapoznane z zasadami wypożyczania i regulamin biblioteki.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klas:Vc i VIa pod kierunkiem Pani Moniki Majdanik. Wystawili inscenizację bajki H.Ch. Andersena p. t.: „Księżniczka na ziarnku grochu", którą Pierwszaki obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Na zakończenie uroczystości dzieci po raz pierwszy wypożyczyły książki do przeczytania w domu.
Życzymy im, żeby książki wzbudziły w nich ciekawość świata, wrażliwość i dobroć!