Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2009-2010 » Spotkanie z kombatantami

Spotkanie z kombatantami

18.09.2009 r. w ramach realizacji projektu z okazji 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z kombatantami: generałem Stanisławem Mandykowskim i kapitanem Janem Wagnerem. Dzieci młodsze rozmawiały z wyjątkowymi gośćmi w świetlicy, natomiast starsze w bibliotece szkolnej. Kombatanci niezwykle ciekawie opowiadali o swoim szlaku bojowym od września 1939 r. do maja 1945r. Osobiste wspomnienia żołnierzy głęboko zapadły w świadomość słuchających. Uczniowie niechętnie rozstawali się z kombatantami. Spotkaniu towarzyszyła wystawa przygotowana w czytelni: „II Wojna Światowa w literaturze". Wzbudziła ona żywe zainteresowanie gości i uczniów. Goście nie kryli również radości z faktu, że współczesna młodzież tak żywo interesuje się historią II wojny światowej.