Biblioteka » Relacje z wydarzeń » Rok szkolny 2009-2010 » 200 rocznica urodzin Fryderyka Chopina

200 rocznica urodzin Fryderyka Chopina

Włączając się w obchody tej ważnej rocznicy, biblioteka szkolna przygotowała wystawę o Fryderyku Chopinie oraz lekcje tematyczne dla klas IV-VI.
Na wystawie zgromadzono portrety mistrza i jego rodziny oraz licznych przyjaciół, a także fotografie miejsc, w których mieszkał i koncertował jak również pamiątki i ciekawostki dotyczące życia i twórczości. Lekcje przygotowane i prowadzone przez nauczyciela bibliotekarza Panią Urszulę Jankowską przybliżają życie naszego geniusza fortepianu oraz zapoznają z najciekawszymi fragmentami zbeletryzowanych książek biograficznych o nim. Na zakończenie uczniowie oglądają prezentację multimedialną podsumowującą wiedzę o Fryderyku Chopinie przygotowaną przez Panią Alicję Makuch i słuchają fragmentów utworów muzycznych.
W bieżącym tygodniu (01-05.03.2010r.) na każdej przerwie w bibliotece rozbrzmiewa muzyka Chopina w wykonaniu laureata ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - Rafała Blechacza.