Biblioteka » Relacje z wydarzeń » 2007/2008/2009 » Spotkanie autorskie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke

Spotkanie autorskie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke

W dn. 12.12.2008r. Miejska Biblioteka Publiczna- filia dziecięca w Legionowie zaprosiła uczniów naszej szkoły na spotkanie autorskie z Grzegorzem  Kasdepke.

W spotkaniu z pisarzem zdecydowała się wziąć udział klasa IIa . Ponadto biblioteka wytypowała najlepszych czytelników z klasy 3b i członków Klubu Miłośników Biblioteki. Rozpoczęto staranne przygotowania do spotkania. W bibliotece szkolnej przygotowano wystawę książek G. Kasdepke; przy okazji jej oglądania dzieci zostały zapoznane z życiorysem pisarza, a także wysłuchały fragmentów jego książek. Następnie uczniowie pracowali w klasie pod opieką swych wychowawczyń. Powstało wiele prac plastycznych, zainspirowanych twórczością bajkopisarza. Prace połączono w całość i tak powstały album wręczono pisarzowi podczas spotkania, co wzbudziło w panu Grzegorzu nieukrywaną radość.

Spotkanie z pisarzem było bardzo miłym i owocnym wydarzeniem dla dzieci. Pan Kasdepke ma niezwykłą łatwość nawiązywania kontaktu ze swymi czytelnikami. Opowiada bardzo interesujące historie, czyta zabawne fragmenty swych książek i chętnie odpowiada na pytania dzieci. Po spotkaniu znacznie wzrosło zainteresowanie jego książkami. Nie zdarza się, by w bibliotece jego książki stały teraz na półce. Są u czytelników.