Biblioteka » Relacje z wydarzeń » 2007/2008/2009 » Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom" w grudniu w naszym mieście odbywały się imprezy czytelnicze w przedszkolach, szkołach i MOK-u pod wspólnym hasłem: „Mikołajki z Mikołajkiem".
8 grudnia uczniowie klasy 3d w czytelni szkolnej słuchały fragmentów książki Joanny Olech pt: „Dynastia Miziołków", które czytała im pani bibliotekarka. Następnie dzieci wykonywały ilustracje, których inspiracją były przeczytane fragmenty książki. W ten sposób powstał album, który dzieci wręczyły autorce „Dynastii Miziołków" podczas spotkania autorskiego, które odbyło się 15 grudnia w filii dziecięcej MBP w Legionowie . Pani Joanna Olech była bardzo wzruszona prezentem, a dzieci zadowolone z rozmowy z „prawdziwą" pisarką.

14 grudnia uczniowie klas 2b i 2d spotkali się w czytelni, aby wysłuchać fragmentów książek na temat świąt Bożego Narodzenia. Opowiadania te czytały uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej, specjalnie zaproszone na tę imprezę.
Następnie dzieci kleiły łańcuch na choinkę biblioteczną, na ogniwach którego wpisywały swoje życzenia dla rodziny, przyjaciół i świata.