Biblioteka » Projekty czytelnicze » Szkolny Tydzień Czytania » V Szkolny Tydzień Czytania - 2017/2018

V Szkolny Tydzień Czytania - 2017/2018

V Szkolny Tydzień Czytania „CZY?TAM! trwał w dniach 21-25 maja 2018 r. Każdy dzień rozpoczynano pod hasłem: „Książka na dobry początek dnia” . Przez 10 minut uczniowie, nauczyciele, a w klasach młodszych również rodzice czytali na głos fragment książki. Klasę 7a odwiedził radny Miasta Legionowo pan …. Aksamit, który z zawodu jest aktorem, a więc jego interpretacja tekstu literackiego była wyjątkowo interesująca Lekturę przygotowała biblioteka szkolna, można było również czytać książki zaproponowane przez uczniów.
Na zajęciach lekcyjnych (godzina wychowawcza, technika, plastyka) wykonywano różnymi technikami plakaty reklamujące ulubione książki, ulubionych bohaterów. Plakatami tymi udekorowano drzwi sal lekcyjnych.
Na lekcjach języka polskiego pisano krótkie formy literackie; nowele, opowiadania (np. kl.7b i 7c napisały dalsze losy Świtezianki -bohaterki ballady Adama Mickiewicza). Uczniowie wypowiadali się na temat: „Książki są fajne, bo...”
Klasy młodsze wykonywały zakładki do książek, lapbooki i inne formy plastyczne, których celem było zachęcenie kolegów do czytania.
Przedszkolaki również uczestniczyły w Tygodniu Czytania. Wolontariusze z programu „Poczytajmy”oprócz cotygodniowych spotkań czytelniczych, przygotowali im atrakcyjne zabawy literackie, quizy, zagadki.
Kropelki i Bąbelki zwiedziły bibliotekę szkolną , dowiedziały się o prawach i obowiązkach czytelników i wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę.
Ostatniego dnia „Tygodnia” uczniowie przebrali się za bohaterów literackich z ulubionych książek. Korytarze szkolne pełne były barwnych , niekiedy strasznych, niekiedy śmiesznych postaci przykuwających uwagę całej społeczności szkolnej .