Znajdujesz się w:
Biblioteka » Gimnazjaliści polecają » „Eleonora i Park” Rainbow Rowell

„Eleonora i Park” Rainbow Rowell

Przez bardzo długi czas słyszałam wiele pozytywnych opinii o książce „Eleonora i Park”. Do sięgnięcia po nią zachęcił mnie również ciekawy opis na okładce. „Eleonora i Park” to romantyczna historia o dwójce zupełnie różnych od siebie szesnastolatków.

Autorką jest, mieszkająca w Nebrasce Rainbow Rowell, jej specjalnością są historie o niezwykłych ludziach zakochanych w sobie.

Akcja toczy się w jednym z amerykańskich miasteczek. Głównymi bohaterami są tytułowi Eleonora i Park. Oboje mają po szesnaście lat i chodzą do tej samej szkoły. Są z dwóch odległych od siebie światów i mają zupełnie inne problemy. Mimo wielu różnic i trudności dają szansę swojej miłości.

Historia nastolatków chwyta za serce. Wiele razy podczas czytania uroniłam łzy wzruszenia, ale były także momenty bardzo zabawne. Książka jest napisana językiem współczesnym, niekiedy potocznym, dlatego przyjemnie spędza się przy niej czas.

Książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Nie nudziłam się podczas czytania jej. Jest to opowieść skierowana do osób lubiących romanse. Zdecydowanie „Eleonora i Park” jest godna polecenia.

 

                                                                           Wiktoria Kozon klasa 3B