Skarprtkowe szaleństwo w klasie 3b

W czwartek uczniowie klasy 3b w ramach realizacji projektu Bzik Czytelniczy, wraz z wychowawcą i Panią Dominiką Miaz wybrali się na kolejne spotkanie warsztatowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie. Czekały tam na nich zabawy literackie, plastyczne i ruchowe nawiązujące tematycznie do książek Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Lektura nie była dzieciom obca, gdyż została omówiona w trakcie zajęć czytelniczych.

Często zastanawia was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedynczo. Uczniowie klasy 3b doskonale wiedzą, że zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Dzieci szukały skarpetek do pary, które pochowały się na bibliotecznych półkach; tworzyły skarpetkowe opowieści, słuchały też fragmentów drugiej części lektury (mega ciekawej) , projektowały skarpety. Atrakcji było bardzo dużo, Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Bardzo dziękujemy Pani Małgosi za świetne spotkanie.

Uczniowie klasy 3b, Dominika Miaz, Dorota Mantur