"Dzieci z Bullerbyn" w klasie 3b

W listopadzie uczniowie klasy 3b omawiali lekturę "Dzieci z Bullerbyn". Książka liczy dużo stron, jednak wszyscy jednakowo stwierdzili, że było warto je przeczytać. Lektura zachwyciła uczniów, co było widać podczas zajęć i swobodnych rozmów. Uczniowie bardzo ładnie opowiadali ciekawe przygody bohaterów z Bullerbyn, poznali zwyczaje panujące w Szwecji. Dzieci , jak zawsze wykonały szereg kart pracy związanych z lekturą, krzyżówki, łamigłówki. Tym razem samodzielnie pisały opowiadanie przygody sympatycznych bohaterów. Był także opis Lisy i Lassego. Na zakończenie omawiania lektury dzieci po raz pierwszy wykonały karty literackie w ramach projektu Bzik czytelniczy. Zajęcia poprowadziła, jak co miesiąc  Pani Dominika Miaz, która przygotowała uczniom ciekawe łamigłówki, testy i rebusy związane z lektura. Książkę  "Dzieci z Bullerbyn" wszyscy uczniowie ocenili bardzo wysoko i szczerze polecamy ją do przeczytania.