Biblioteka » Projekty czytelnicze » PoczyajMy » Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2015/2016

Projekt realizujemy od II semestru  r.szk. 2009/2010. Pracujemy z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 (12 osób) i Gimnazjum nr 5 (10 osób). Stanowimy Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 w Legionowie.

Spotykałyśmy się raz w tygodniu z  uczniami klas 0-3 SP nr 2 oraz Przedszkolakami z PM nr 2 , czytając im wybrane wspólnie lektury. Mamy już pokaźną biblioteczkę ulubionych książek w bibliotece szkolnej, ale czytamy również ksiązki, które pochodzą z naszych domowych księgozbiorów. Przygotowujemy dla naszych małych słuchaczy zabawy, quizy, konkursy, które urozmaicają nasze spotkania.

Z jedną z klas trzecich zrealizowaliśmy projekt czytelniczy w oparciu o książkę: „10 przygód Neli” z serii „Nela-mała reporterka”. Dzieci z wielką przyjemnością słuchały opowieści Neli i wykonywały zaproponowane zadania.