Biblioteka » Projekty czytelnicze » Międzynarodowy projekt Nasza Mała Biblioteka » Rok szkolny 2015/2016 » Warsztaty z Kęstutisem Kasparaviciusem w Tetrze Lalka

Warsztaty z Kęstutisem Kasparaviciusem w Tetrze Lalka

15 grudnia 4 uczniów w klasy 1b z Panią Dominiką Miaz w ramach międzynarodowego projektu „Nasza Mała Biblioteka” uczestniczyło w warsztatach z Kęstutisem Kasparaviciusem litewskim pisarzem i ilustratorem, autorem ponad 60 książek dla dzieci. Kasparavičius znany jest z krótkich opowieści o zwierzętach. Jego książki zostały przetłumaczone na 22 języki w tym chiński, hiszpański, niemiecki, portugalski, francuski, włoski, rosyjski, polski, ukraiński, koreańskim.

Autor zaprezentował nam jedna ze swoich książek "Mała zima" - zbiór krótkich opowiadań
z pogranicza realności i bajki. Znajdziemy w niej opowieść o białym Domku, który znudził się tkwieniem w jednym miejscu i postanowił zwiedzić miasto, o łóżku, które każdej nocy dba, by jego gospodyni, mała dziewczynka, śniła dobre sny. Dowiemy się, skąd u pand wzięły się czarne plamy i co robią dla zabawy zapomniane rzeczy na dnie szafy, gdy nikt nie patrzy. Kęstutis Kasparavičius, odpowiedział na wiele pytań dzieci dotyczących książki.

Następnie u wspólnie z pisarzem wykonali rysunek przedstawiający żyrafę wybierającą się na bal. Dzieci wybrały dla jej imię „Tańcożyrafówka” oraz wymyśli historie losów bohaterki.