Biblioteka » Projekty czytelnicze » Międzynarodowy projekt Nasza Mała Biblioteka » Rok szkolny 2015/2016 » Piecyk, Czapeczka i Budyń - kolejna lektura z projektu "Nasza Mała Biblioteka" w klasie 1b

Książka Anny Onichimowskiej i Agaty Dudek "Piecyk, Czapeczka i Budyń" - to kolejna książka z serii lektur z projektu międzynarodowego "Nasza Mała Biblioteka", z którego aktywnie czerpią wiedzę uczniowie klasy 1 b. Po przeczytaniu lektury w klasie dzieci miały okazję omówić jej treść a także zastanowić się i porozmawiać na temat ważnych ponadczasowych problemów. Lektura ta mówi nam o przyjaźni i samotności, pokazuje także drogę do tego, jak być szczęśliwym. Dzieci miały ponownie okazję nie tylko pracować w swoich dodatkowych książkach "Łamigłówki literackie" ale także wykonać piękne prace plastyczne ilustrujące treść lektury, które zdobią teraz naszą salę.

Dorota Mantur