Mała Zima" -projekt międzynarodowy w klasie 1b

"Mała Zima" to unikatowa książka litewskiego pisarza dla dzieci Kęstutisa Kasparaviciusa, która prawie przez dwa tygodnie gościła w klasie 1b. Lektura ta należy do kanonu lektur z projektu międzynarodowego "Nasza Mała Biblioteka". Dzieci słuchały czytanych przez nauczyciela opowiadań. Każde opowiadanie było analizowane, oceniane przez uczniów i ilustrowane. Uczniowie mieli też okazję pracować w swoich dodatkowych książkach. Czworo dzieci z naszej klasy wraz z Panią Dominiką Miaz- koordynatorką projektu miały przyjemność spotkać się z autorem książki na zorganizowanych warsztatach w ramach naszej współpracy. Dzieci z pewnością doskonale zapamiętają tę książkę, gdyż z prac plastycznych uczniów powstał unikatowy kalendarz na rok 2016, który został zlicytowany podczas szkolnego sztabu WOŚP w naszej szkole. Ponadto wszystkie prace plastyczne wykonane prze uczniów do tej lektury zostały wysłane na konkurs ilustratorski pt. „W krainie bajki wszystko jest możliwe” – konkurs na najlepszą ilustrację do wybranej książki. Książkę tą polecamy każdemu czytelnikowi.

Dorota Mantur, Dominika Miaz

Unikatowy kalendarz na rok 2016, który został zlicytowany podczas szkolnego sztabu WOŚP w naszej szkole.