Biblioteka » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy XXI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką.
Naszą szkolna bibliotekę odwiedziła klasa „0” ze swoją wychowawczynią. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały baśni „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące tej i innych znanych baśni. Pierwszy „egzamin” czytelniczy został zdany celująco! Następnie dzieci miały możliwość samodzielnego wyboru książki do obejrzenia. Najbardziej atrakcyjną ich zdaniem wypożyczyły do klasy, aby ją przeczytać z wychowawczynią.
W podobnych spotkaniach czytelniczych uczestniczyły również klasy 3e i 1c.