Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2018/2019 » Wymiana Bohaterów Literackich z 1e

Wymiana Bohaterów Literackich z 1e

Klasa 1e bierze udział w projekcie “Nasza Mała Biblioteka”, w ramach którego odbywa się Wymiana Bohaterów Literackich.Uczniowie wspólnie z Panią Dominiką przygotowali kukiełki bohaterów książki „Biały jak śnieg, czarny jak węgiel”. Są to koty Amadeusz i Ludwik, które wzięły udział w zabawie z okazji Międzynarodowego Dnia Kota w naszej bibliotece. Następnie dzieci wspólnie z wychowawczynią Panią Dorotą przygotowali relację z tego wydarzenia, która razem z kotami została wysłana do Szkoły Podstawowej w Mirosławcu.

W zamian otrzymaliśmy od nich kukiełkę i opis przygód Królika Serduszko, który spędził u nas kolejny tydzień.

Pod koniec roku szkolnego, po podróży trwającej wiele miesięcy i odwiedzeniu różnych uczestników, kukiełki wraz z zeszytami pełnymi opowieści powrócą do nas.