Biblioteka » Aktualności » 2018/2019 » „TAJEMNICE STAREGO PAŁACU” finał XIX Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo

Już po raz 19. w dniu 14.05.2019 r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Już trzeci raz konkurs przygotowuje i gościny udziela legionowska Poczytalnia. W tym roku uczniowie klas 4-6 zmagali się z serią książek Katarzyny Majgier „Tajemnice starego pałacu”. W skład serii wchodzą następujące książki:

T.1 Duch z Niewiadomic;

T.2. Milioner z Gdańska;

T.3. Konserwator z Warszawy.

Uczestniczyło 8 zespołów, które zmagały się w 14 konkurencjach, a rywalizacja była naprawdę zacięta. Trzeba było wykazać się m.in. znajomością charakterystyki bohaterów , wydarzeń, umiejętnością odczytywania szyfrów itp. Uczestnikom nic nie sprawiło większego kłopotu,

a wykorzystanie nowych technologii, np. testy tworzone w aplikacji Quiziz i ciekawe wizualnie prezentowanie pytań sprawiło, że konkurs był przede wszystkim świetną zabawą.

Nasi reprezentanci: Joanna Karpik, Emma Czyżma i Piotr Żarnowski zajęli 4 miejsce. Różnice w punktacji między poszczególnymi drużynami były naprawdę niewielkie . Naszym reprezentantom zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia, by stanąć na podium, ale swoją wiedzą zaimponowali. Gratulujemy!!!