Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2018/2019 » „TAJEMNICE STAREGO PAŁACU” finał XIX Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo

„TAJEMNICE STAREGO PAŁACU” finał XIX Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo

Już po raz 19. w dniu 14.05.2019 r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Już trzeci raz konkurs przygotowuje i gościny udziela legionowska Poczytalnia. W tym roku uczniowie klas 4-6 zmagali się z serią książek Katarzyny Majgier „Tajemnice starego pałacu”. W skład serii wchodzą następujące książki:

T.1 Duch z Niewiadomic;

T.2. Milioner z Gdańska;

T.3. Konserwator z Warszawy.

Uczestniczyło 8 zespołów, które zmagały się w 14 konkurencjach, a rywalizacja była naprawdę zacięta. Trzeba było wykazać się m.in. znajomością charakterystyki bohaterów , wydarzeń, umiejętnością odczytywania szyfrów itp. Uczestnikom nic nie sprawiło większego kłopotu,

a wykorzystanie nowych technologii, np. testy tworzone w aplikacji Quiziz i ciekawe wizualnie prezentowanie pytań sprawiło, że konkurs był przede wszystkim świetną zabawą.

Nasi reprezentanci: Joanna Karpik, Emma Czyżma i Piotr Żarnowski zajęli 4 miejsce. Różnice w punktacji między poszczególnymi drużynami były naprawdę niewielkie . Naszym reprezentantom zabrakło trochę szczęścia i doświadczenia, by stanąć na podium, ale swoją wiedzą zaimponowali. Gratulujemy!!!