Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2018/2019 » IV PRZERWA NA CZYTANIE

IV PRZERWA NA CZYTANIE

8 maja 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w AKCJI BICIA REKORDUW CZYTANIU NA PRZERWIE.

Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Biblioteka Pedagogiczna  Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, pod honorowym patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

To pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Przedszkolaki, uczniowie klas 0-8, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zbierali się na dwóch przerwach od 10.35 do 10.45. i od 13.50 do 14.00 w różnych miejscach szkoły: na korytarzach, w salach lekcyjnych, na boisku. Każdy przyniósł swoją ulubioną, bądź wypożyczoną z biblioteki książkę i przez 10 minut zagłębiał się w lekturze. Najmłodszym dzieciom czytali uczniowie ze szkolnego klubu „PoczytajMy”. Swoją sympatię do książek udokumentowaną przesłanymi zdjęciami, prezentowali również uczniowie, którzy tego dnia wyjechali na wycieczkę.

Dziękujemy serdecznie uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji czytelniczej.