Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2018/2019 » FINAŁ XIX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „HEROSI XXI WIEKU” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

FINAŁ XIX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „HEROSI XXI WIEKU” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

15 maja 2019 r.  po raz trzeci w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej –  Poczytalni w Centrum Komunikacyjnym odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy organizowany  przez nauczycieli bibliotekarzy pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt. „Herosi XXI wieku”.

Głównymi organizatorami konkursu w tym roku był Zespół Szkolno-Przedszkolny i Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie.

Gościem konkursu był wiceprezydent miasta pan Piotr Zadrożny, który rozpoczął tegoroczny konkurs, gratulując uczestnikom pasji czytania i życząc zdrowej rywalizacji i niezapomnianych wrażeń.


Trzyosobowe reprezentacje klas 7-8 legionowskich szkół podstawowych wspólnie z uczniami szkół ponadpodstawowych (9 drużyn) tym razem odpowiadały na zróżnicowane pytania dotyczące treści pięciu tomów serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy autorstwa Ricka Riordana. Nie zabrakło również atrakcyjnych tak dla uczestników jak i dla widowni elektronicznych elementów rozgrywki w postaci testów z wykorzystaniem aplikacji Quiziz oraz Testportal.pl. Jak zwykle rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice pomiędzy drużynami – minimalne. Laureatami XVIII Konkursu zostały szkoły:

1 miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 !!!!

2 miejsce Zespół Szkół

3 miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

Bardzo cieszymy się  z sukcesu naszych uczniów:Gustawa Banaka, Michała Głuchowskiego i Kacpra Wojnarowskiego , wspieranych mentalnie przez Kacpra Bielińskiego, któremu  nie udało się zakwalifikować do reprezentacji, ale na widowni mocno naszym kibicował.
Nasza drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę. Zaś nagrody główne i nagrody pocieszenia ufundowane przez Prezydenta Miasta Legionowo zostaną wręczone podczas apelu szkolnego podsumowującego osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym.