Biblioteka » Aktualności » 2018/2019 » FINAŁ XIX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „HEROSI XXI WIEKU” POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

15 maja 2019 r.  po raz trzeci w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej –  Poczytalni w Centrum Komunikacyjnym odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy organizowany  przez nauczycieli bibliotekarzy pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt. „Herosi XXI wieku”.

Głównymi organizatorami konkursu w tym roku był Zespół Szkolno-Przedszkolny i Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie.

Gościem konkursu był wiceprezydent miasta pan Piotr Zadrożny, który rozpoczął tegoroczny konkurs, gratulując uczestnikom pasji czytania i życząc zdrowej rywalizacji i niezapomnianych wrażeń.

Trzyosobowe reprezentacje klas 7-8 legionowskich szkół podstawowych wspólnie z uczniami szkół ponadpodstawowych (9 drużyn) tym razem odpowiadały na zróżnicowane pytania dotyczące treści pięciu tomów serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy autorstwa Ricka Riordana. Nie zabrakło również atrakcyjnych tak dla uczestników jak i dla widowni elektronicznych elementów rozgrywki w postaci testów z wykorzystaniem aplikacji Quiziz oraz Testportal.pl. Jak zwykle rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice pomiędzy drużynami – minimalne. Laureatami XVIII Konkursu zostały szkoły:

1 miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 !!!!

2 miejsce Zespół Szkół

3 miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

Bardzo cieszymy się  z sukcesu naszych uczniów:Gustawa Banaka, Michała Głuchowskiego i Kacpra Wojnarowskiego , wspieranych mentalnie przez Kacpra Bielińskiego, któremu  nie udało się zakwalifikować do reprezentacji, ale na widowni mocno naszym kibicował.
Nasza drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę. Zaś nagrody główne i nagrody pocieszenia ufundowane przez Prezydenta Miasta Legionowo zostaną wręczone podczas apelu szkolnego podsumowującego osiągnięcia w bieżącym roku szkolnym.