Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2017/2018 » „Zwiadowcy- czytam, bo lubię!”

„Zwiadowcy- czytam, bo lubię!”

24.04.2018 r odbył się finał XVIII Międzyszkolnego Konkursu  Czytelniczego dla szkół ponadpodstawowych (gimnazja i licea) pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt.: „Zwiadowcy – czytam, bo lubię”

Organizatorem tego konkursu w tym roku był Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie zaś gościnnego miejsca udzieliła nam Miejska Biblioteka Publiczna w swej pięknej  Poczytalni.  

Uczestników konkursu obowiązywała znajomość  5 części bardzo lubianego przez młodzież cyklu „Zwiadowcy” Johna  Flanagana:

W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny reprezentujące  13 szkół ponadpodstawowych (gimnazja i licea). Nasze gimnazjum reprezentowali: Gustaw Banak kl.2A, Cezary Nodzykowski kl.3A i Adrian Marciniak kl.3B

Oto wyniki:

 I miejsce  - Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej  

II miejsce –Gimnazjum nr 5

III miejsce -Gimnazjum nr 4

 

Gratulujemy naszym uczniom II miejsca, bo wszyscy zawodnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy i zaangażowania i nie  było łatwo pokonać  walczące drużyny !

Statuetka za I miejsce,  bony upominkowe do Empiku za I, II i III miejsce oraz pamiątkowe piórniki i długopisy ze złotą myślą zaczerpniętą z powieści Flanagana  dla wszystkich uczestników  ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Legionowo.