Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2017/2018 » 3b na warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej

3b na warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 27 marca 2018 r. nasza klasa 3b już kolejny raz udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty. Lekcja w bibliotece dotyczyła pochodzenia języka polskiego. Pani Małgosia, która prowadziła zajęcia powiedziała skąd pochodzi język polski, jak wygląda jego drzewo geneologiczne. Było dużo zagadek, rebusów, bawiliśmy się także w skojarzenia. Odszyfrowalismy krótką wypowiedz w praindoeuropejskim języku, co było bardzo trudne. Rozwiązywaliśmy multimedialne krzyżówki,a nawet mierzyliśmy różne części ciała centymetrem, w celu  poznania dawnych miar  długości. To była bardzo aktywna i ciekawa lekcja. 

 

uczennica klasy 3b

Lidia Jagnieża