Znajdujesz się w:
Biblioteka » Aktualności » 2016/2017 » Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Bajka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Każde pokolenie ma swojego Żwirka z Muchomorkiem, Maję, Smerfy czy Shreka z rodziną. Ale to od nas, dorosłych zależy z jakiego zasobu wzorców będą czerpać nasze dzieci.

 W listopadzie

biblioteka szkolna organizowała spotkania w bibliotece dla klas "0" i przedszkolaków

z  okazji

„Dnia  Postaci z Bajek”

Dla dzieci przygotowano zagadki literackie w postaci prezentacji multimedialnej oraz gry i zabawy związane ze światem ulubionych bajek. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek czytanych przez  aktorów, a po  wysłuchaniu  odgadywały ich tytuły.  Na podstawie rekwizytów rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Wiedza naszych Milusińskich okazała się imponująca! Wszyscy świetnie się bawiliśmy