Biblioteka » Aktualności » 2015/2016 » „Zagadki Agathy”

„Zagadki Agathy”

Finał

XVI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU  CZYTELNICZEGO

„Zagadki Agathy”

13.04.2016 r odbył się finał XVI Międzyszkolnego Konkursu  Czytelniczego dla szkół ponadpodstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt.: „Zagadki Agathy”

Gospodarzem tego konkursu w tym roku był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie.  Obowiązywała znajomość 6 powieści znanej autorki powieści kryminalnych Agathy Christie:

1.     „Morderstwo w Orient Expresie”

2.     „Dziesięciu małych Murzynków” („I nie było już nikogo”)

3.     Noc w bibliotece”

4.     „Zerwane zaręczyny”

5.     „Niespodziewany gość”

6.     „Zabójstwo Rogera Ackroyda”

W oryginalnej scenografii konkursu wykorzystano atrybuty miejsca zbrodni: leżące zwłoki, dowody zbrodni, a także biura detektywistycznego, gdzie pobierano od uczestników odciski palców; pojawił się nawet „ojciec Mateusz” i „policjantka”, która bacznie obserwowała obecnych na sali. W tak  niesamowitej atmosferze 13 trzyosobowych drużyn reprezentujących  13 szkół ponadpodstawowych (gimnazja i licea) rywalizowało ze sobą w kilku ciekawych konkurencjach.

Oto wyniki:

I miejsce  - Liceum Salezjańskie   (16,5 punktów)

II miejsce – Gimnazjum nr 5 (16 punktów)!!!!

III miejsce -Europejskie Niepubliczne Gimnazjum Językowe (15,5punktów)

Reprezentacja naszej szkoły - uczennice klasy 3A: Sara Dworakowska, Julia Gmitruk i Zosia Jóźwiak, zajęły 2 miejsce, przegrywając zaledwie  o 0,5 punktu z Liceum Salezjańskim! Szkoda, ale przecież wszyscy nie mogli zająć pierwszego miejsca, a rywalizacja była bardzo wyrównana.

Gratulujemy naszym dziewczynom!

Nagrody książkowe  oraz dyplomy ufundowane zostały przez Prezydenta Miasta Legionowo.